Portret Jeanne Hébuterne z 1918 roku należy do kolekcji prywatnej.
Amadeo Modigliani wiele portretów poświęcił sylwetkom swoich dwóch kochanek, Beatrice Hastings i ukazanej powyżej Jeanne Hébuterne. Obrazy z Hastings koncentrują się na jej charakterze uznawanym za ekscentryczny, malarz ukazywał to poprzez dowcipne interpretacje jej wyglądu. Portrety mają intymne znaczenie dla pary kochanków, są wynikiem według relacji Beatrice dramatycznego stosunku artysty do niej. Inaczej się rzecz miała z Jeanne Hébuterne. Z powodu większej różnicy wieku ich relacja była spokojniejsza. Portrety ukazujące Jeanne nie wykazują większego zróżnicowania co do perspektywy i stylu. W niektórych dziełach ukazana została jako Lolita, młodociana uwodzicielka. Wraz z jej ciążą, odmieniła życie Modiglianiego, zmusiła go do zastanowienia się nad swoim burzliwym życiem ukształtowanym przez narkotyki i alkohol.
Tak i jej Portret Jeanne Hébuterne, ukazuje ją w zaawansowanej ciąży. Siedzącą z rękami opartymi na kolanach i pochyloną w bok głową. Dla nieświadomego odbiorcy ciąża wydaje się być ukryta, ze względu na ciemne lejące się szaty i pozycję w jakiej pozuje. Lecz jest ona zaakcentowana przez mały szczegół, zgięty palec prawej ręki, który wskazuje na brzuch kobiety. Innym elementem wskazujący na stan, w którym się znajduje jest pas spowijający brzuch na wysokości bioder. Można, też wskazać podwójny podbródek, który wskazuje na bliski termin ciąży.
Kolory w obrazie są bardzo wyważone. Ciemne fragmenty stroju są zrównoważone poprzez pas na biodrach i ramionach, jak i pastelowe odcienie zieleni i oranżu w tle. Portret stonowany kolorystycznie, nadaje jemu spokojny nastrój. Nie ukazany jest na nim ruch, postać znajduje się w stanie spoczynku, na co może wskazywać pochylona w bok głowa. Jej wzrok zdaje się być akcentem burzącym spokój, stawiającym na nogi.